1. koldo_fcb

    F.C. Barcelona vs Gernika Rugby Taldea

    27 marzo, 2015

    El próximo domingo 29 de Marzo a las 12:30 se jugará en La teixonera el partido correspondiente a la jornada número 19 del campeonato de liga de División de Honor en el que se enfrentarán el F.C. Barcelona y el  Gernika Rugby Taldea. (leer más…)


  2. foto4

    Partidos del fin de semana – Asteburuko partiduak

    Senior DHA – OAM Seniorra
    FC Barcelona – Gernika RT (domeka/ domingo 29 –  12:30 La Teixonera)
    Senior Euskal Liga
    Unív. Bilbao Rugby vs Gernika RT (zapatua/ sábado 28 – 18:00 El Fango)
    Sub 18
    Gernika RT vs Atletico San Sebastian (zapatua/ sábado 28 –  12:30 Urbieta)
    Sub 16
    Gernika RT vs Atletico San Sebastian (zapatua/ sábado 28 –  11:00 Urbieta)
    (leer más…)


  3. 2015korrika4

    19. KORRIKA BADATOR

    23 marzo, 2015

    Gaur, 04:45ean, Korrikako erreleboa egingo dau Gernika Rugby Taldeak, Ertzaintzatik Batzokiraino.

    Errugbizale guztiak gonbidatuta zagoze.

     

     

    (leer más…)


  4. 11912395095_efbdc8cfec_z

    Gernika R.T. vs Bathco Rugby

    13 marzo, 2015

    El próximo sábado 14 de Marzo a las 16:30 se jugará en Urbieta el partido correspondiente a la jornada número 18 del campeonato de liga de División de Honor en el que se enfrentarán el Gernika Rugby Taldea y el Bathco Rugby. (leer más…)


  5. B6-JUbuIMAAON0W

    Asteburu honetan, eskola-kiroleko errugbi kontzentrazioa Elorrion – Este fin de semana concentración de rugby escolar en Elorrio

    Zapatuan, eskola-kiroleko errugbi kontzentrazioa egingo da Elorrion, eta han izango dira: sub-10 eta sub-8 mailetako gure jokalariak. Kontzentrazioa 10:30etan hasiko da.

    Este fin de semana se celebará en Elorrio una concentración de rugby escolar en la que participarán nuestros equipos sub-10 y sub-8, la concentración dará comienzo a las 10:30.

    Animo basurdiek!!!
    (Argazkia: @patri_psicologa)
    (leer más…)


  6. foto4

    Partidos del fin de semana – Asteburuko partiduak

    Senior DHA – OAM Seniorra
    Gernika R.T. – Bathco Rugby (zapatua/ sábado 14 – 16:30 Urbieta)
    Senior Euskal Liga
    Gernika R.T. – Getxo R.T.  (domeka/ domingo 15 – 11:30 Urbieta)
    Sub-14 Eskola
    Bathco Rugby – C.R. Santander (zapatua/ sábado 14 – 11:00 San Román.)
    C.R. Santander – Gernika R.T./Nerbioi (zapatua/ sábado 14 – 11:45 San Román.)
    Bathco Rugby – Gernika R.T./Nerbioi (zapatua/ sábado 14 – 12:30 San Román.)
    (leer más…)


  7. 16746323372_8b70d00973_z.jpg

    Asteburuko emaitzak – Resultados del fin de semana

    Senior Euskal Liga Gernika R.T. 62 – 7 Bera-Bera R.T. 

    Jokalari bi gehiagorekin errez irabazi ebien euskal ligako taldekoek. (leer más…)


  8. sixnations

    Sei Naziotako laugarren jardunaldia badator!!!

    12 marzo, 2015

    Zapatue 14, 15:30etan Gales – Irlanda
    Zapatue 14, 18:00etan Inglaterra – Escocia
    Domeka 15, 16:00etan Italia – Francia
    Etorri Basurde Rugby Tabernara !!
    (leer más…)


  9. 15627521955_2b250890ea_z

    V.R.A.C. Quesos Entrepinares vs Gernika Rugby Taldea

    6 marzo, 2015

    Datorren zapatuan, martxoak 7, Ohorezko Mailako 17. jardunaldiko partidua jokatuko dabe, Pepe Rojoko zelaietan, Gernika Rugby Taldeak eta V.R.A.C. Quesos Entrepinaresek. (leer más…)


  10. foto4

    Partidos del fin de semana – Asteburuko partiduak

    5 marzo, 2015

    Senior DHA – OAM Seniorra
    V.R.A.C. – Gernika R.T. (zapatua/ sábado 7 – 17:00 Pepe Rojo)
    Senior Euskal Liga
    Gernika R.T. – Bera-Bera R.T.  (zapatua/ sábado 7 – 16:00 Urbieta)
    Sub-14 Eskola
    Gernika R.T./Nerbioi – Mungia / Kakarraldo R.E. (zapatua/ sábado 7 – 11:30 Urbieta.)
    Sub-12 Eskola
    Gernika R.T./Nerbioi – Mungia / Kakarraldo R.E. (zapatua/ sábado 7 – 10:30 Urbieta.)

    (leer más…)




F.C. Barcelona - Gernika R.T.
Hernani C.R.E. - Vigo R.C.
C.R. El Salvador - Ordizia R.E.
Getxo R.T. - U.E. Santboiana
C.R. Cisneros - C.R.C. Pozuelo
Independiente R.C. - Valladolid R.A.C.

  Clasificación PJ PG PE PP TF TC PTOS
  VRAC Quesos Entrepinares 18 16 0 2 527 325 78
  U.E. Santboiana SEAT 18 15 0 3 607 332 71
  CR Complutense Cisneros 18 14 0 4 585 313 70
  C.R. El Salvador 17 13 0 4 513 262 64
  Bathco Rugby 18 12 0 6 444 378 58
  Gernika R.T 18 8 1 9 375 437 42
  AMPO Ordizia RE 18 7 0 11 374 436 33
  C.R.C. Pozuelo 18 6 1 11 270 447 31
  F.C. Barcelona 18 3 1 14 382 462 26
  Getxo Artea R.T. 18 5 0 13 336 514 25
  Blusens Univ. Vigo 18 3 1 14 310 567 24
  Hernani C.R.E. 17 3 0 14 235 485 16

Gernika Rugby Taldea

Polideportivo Urbieta s/n

Gernika - Lumo (Bizkaia)

gernikarugby@gernikarugby.com

Bai euskarari, euskararen bidean